FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

Przez kilka ostatnich lat to fotografia ślubna była podstawą mojej fotograficznej działalności. Przez ten czas zrobiłam reportaże na kilkudziesięciu ślubach, zbierając spore doświadczenie i, z każdą kolejną uroczystością, rozwijając i doskonaląc swoje umiejętności.

W swoich reportażach staram się zachować równowagę pomiędzy ujęciami czysto reporterskimi, portretowymi, a także zdjęciami bardziej „artystycznymi” (jak detale czy gesty). Wierzę, że dobra fotografia ślubna pokazuje ten wyjątkowy dzień i jego nastrój, ale ma być też pamiątką na lata. Dlatego zawsze chętnie robię parze zdjęcia pozowane z rodziną (tzw. „ścianka”) i namawiam do tego wszystkich gości.

Poniżej znajduje się krótki opis tego jak i na czym pracuję, a także, na dole strony, mój CENNIK oraz PORTFOLIO. W razie pytań zachęcam do KONTAKTU!:)


JAK PRACUJĘ?

 

Staram się, żeby pierwszym krokiem zawsze było spotkanie z Parą Młodą. Mamy wtedy możliwość ustalenia szczegółów, porozmawiania o planowanej uroczystości i, przede wszystkim, poznania się. Jeżeli jednak nie jest to możliwe – wszystkie formalności możemy załatwić e-mailem, pocztą oraz przelewem.

Na tydzień-dwa przed uroczystością podsyłam tabelkę z prośbą o podanie najważniejszych informacji – gdzie i o której zaczynamy, jaki jest ramowy plan tego dnia itp. Pytam też o czym powinnam wiedzieć, na jakich kadrach parze zależy oraz czy jest coś, na co powinnam zwrócić uwagę.

W dzień uroczystości pojawiam się o umówionej porze i… działam:) Jestem cały czas w ruchu i staram się uchwycić wszystkie ważne momenty, uśmiechy i łzy radości. Bo w końcu fotografia ślubna to emocje!:)


PLENER

 

W wariantach B i C plener odbywa się w innym dniu niż ślub. W przypadku wariantu A, w cenie pakietu jest plener w dniu ślubu, ale zawsze istnieje możliwość dopłaty i przeniesienia go.

Przy opcji pleneru w innym dniu, już po uroczystości, na spokojnie, ustalamy jego termin i lokalizację. Samo wykonywanie zdjęć, nie licząc dojazdu, zajmuje zwykle około godziny-dwóch. Staram się pracować szybko i sprawnie, żeby Para Młoda nie zmęczyła się – to od razu później widać na zdjęciach.

Zawsze namawiam, żeby plener wykonać nie później niż w ciągu dwóch tygodni od dnia ślubu. To wtedy emocje są najświeższe, najsilniejsze i… najbardziej widoczne – a o to przecież chodzi;) Ponadto termin oddania gotowego materiału liczony jest od dnia pleneru – dlatego nie warto z nim zwlekać!


JAKIEGO SPRZĘTU UŻYWAM?

 

Pracuję na pełnoklatkowych aparatach marki Canon. Oczywiście cały czas mam przy sobie dwa – dzięki czemu mam pewność, że będę mogła pracować, nawet, jeśli któryś aparat ulegnie awarii podczas wykonywania reportażu.

Obiektywy, jakich używam, są najwyższej jakości, jasne, o szerokim zakresie ogniskowych. Dzięki temu moja fotografia ślubna jest różnorodna i przyjemna do oglądania. Jestem też w stanie pokazać zarówno detale i zbliżenia na gesty, jak i szersze plany, dynamiczne, pokazujące akcję.

Posiadam również lampy reporterskie, których używam głównie podczas zabawy weselnej. W 99% przypadków nie błyskam nimi podczas ceremonii, by nie przeszkadzać obecnym. Ten 1% to sytuacje, kiedy miejsce ślubu jest naprawdę ciemne i nie da się wykonać dobrych fotografii inaczej, niż przy użyciu dodatkowego oświetlenia.


GALERIA WWW, ODBITKI I PEN DRIVE’Y

 

Zdjęcia zawsze oddaję na eleganckim, drewnianym pen drivie. Za każdym razem tworzę również dla Młodej Pary galerię www, chronioną hasłem, w której przez pół roku para może oglądać swoje zdjęcia. Jest to najwygodniejszy sposób, żeby podzielić się reportażem z gośćmi, bez konieczności przekopiowywania zdjęć na setki płyt CD.

Wierzę w to, że fotografia ślubna największe wrażenie robi na papierze, a nie ekranie komputera. Dlatego w przypadku każdego wariantu, Para Młoda otrzymuje ode mnie 100 wybranych przeze mnie zdjęć w formie odbitek, o rozmiarze 15×23 cm, wydrukowanych na papierze jedwabnym, w eleganckim pudełku.


ALBUMY

 

W dwóch droższych wariantach przekazuję parze również album – duży (rozmiar 30×30 cm), otwierany całkowicie na płasko, oprawiony w eko-skórę, ze zdjęciem na okładce zabezpieczonym akrylem, w skórzanym wsuwanym etui. Zdjęcia nadrukowane są na bardzo sztywne karty o gramaturze 800 g/m2. Ilość rozkładówek zależna jest od ostatecznej ilości zdjęć oraz projektu, zwykle jednak jest to ok 30-35 rozkładówek (czyli aż 60-70 stron!).

Każdy projekt albumu wysyłam wcześniej do akceptacji – Para Młoda może nanieść swoje poprawki oraz wybrać swoje ulubione zdjęcie na okładkę. Po ostatecznym zaakceptowaniu albumu – dopiero trafia on do produkcji.

Istnieje również opcja „rodzinna”, czyli możliwość domówienia dodatkowych dwóch albumów, w mniejszym rozmiarze, dla rodziców czy świadków (tę opcję zawiera wariant C).


plener ślubny norwegia bergen

DODATKOWE MOŻLIWOŚCI

 

W przypadku każdego wariantu, istnieje możliwość lekkiego przerobienia go, w celu dopasowania do indywidualnych potrzeb Młodej Pary. Ponadto istnieje możliwość wynajęcia mnie w duecie. Wówczas zdjęcia wykonuję z co-fotografem, Sławkiem Mokrzyszewskim z Ask Her. Jest to świetna opcja dla wymagających – nie tworzymy ze Sławkiem jednego reportażu, wybierając z całej puli zdjęć, ale oddajemy dwa, zupełnie oddzielne i kompletne. Dzięki czemu para otrzymuje więcej zdjęć, z różnych punktów widzenia i w różnym klimacie.

Kolejną ciekawą możliwością jest, coraz popularniejszy, plener zagraniczny. Opcja często wybierana przez pary na stałe mieszkające za granicą oraz wybierające się w podróż poślubną. Zdarzyło mi się już pracować w Norwegii i przyznam, że fotografie wyszły niesamowicie! W tym przypadku wszelkie szczegóły są ustalane indywidualnie z Młodą Parą.


DLACZEGO JA?

 

Cóż – wiem, co robię i kocham to:) I myślę, że moją największą zaletą jest właśnie połączenie teorii z praktyką i pasją. Stale się rozwijam, biorę udział w kursach z amerykańskimi fotografami, czytam i inwestuję w swój sprzęt – wszystko po to, żeby każda fotografia ślubna, pod którą się podpiszę, była jak najlepsza.

Ponadto, dużą wagę przykładam do obróbki zdjęć – każda fotografia, którą oddaję parze jest „przepuszczona” przez programy graficzne. Nie uznaję fotomontaży, ale wierzę, że właściwa obróbka potrafi wydobyć zalety zdjęcia. Dodatkowo – dzięki właściwej pracy w programach Adobe sprawiam, że cały reportaż jest spójny i tworzy całość.

plener ślubny stary sącz ołtarz papieski

ślub w nowym sączu

MOJA OFERTA

 

Moja oferta bazuje na trzech wariantach do wyboru – A, B i C. Pierwszy z nich (A) jest wersją minimalistyczną. Wariant B, najpopularniejszy, to pełny reportaż z dnia ślubu plus przepiękny album dla Pary Młodej. Natomiast ostatnia opcja (C) to wybór osób wymagających, które nie tylko chcą mieć piękną pamiątkę ze swojego ślubu, ale chcą też, żeby mieli ją ich najbliżsi.

Podane ilości zdjęć to minimum jakie Para Młoda ode mnie otrzymuje. Zdarza się czasem, że w przypadku wyjątkowego wesela lub naprawdę super współpracy pary podczas pleneru, zdjęć tych jest więcej.

Wszystkie opcje dodatkowo płatne (dalszy dojazd czy duet), są wyszczególnione poniżej cennika.


FOTOGRAFIA ŚLUBNA - OFERTA

 • Wariant A
 • 2000 zł
 • -
 • ceremonia
 • wesele (do 22)
 • plener w dniu ślubu
 • pendrive
 • galeria www z hasłem
 • -
 • -
 • -
 • minimum 200 zdjęć
 • zapytaj o termin
 • Wariant C
 • 3800 zł
 • przygotowania
 • ceremonia
 • wesele (do 1)
 • plener w innym dniu
 • pendrive
 • galeria www z hasłem
 • album 30x30
 • 2 albumy 20x20
 • zdjęcia pozowane z rodziną
 • minimum 500 zdjęć
 • zapytaj o termin

OPCJE DODATKOWO PŁATNE:

dodatkowa godzina reportażu (do wariantów A i B) – 50 zł/godz.

dojazd pow. 50 km od Warszawy/Nowego Sącza – 1 zł/km

plener w innym dniu (do wariantu A) – 500 zł

drugi fotograf – 1200 zł

MOJE PORTFOLIO